Recyklovateľné plastové prepravky

Ponúkané plastové prepravky s vekom spĺňajú účel ochrany ich obsahu pred kontamináciou (vrátane znečistenia prachom) i možným poškodením pri prevážaní. Keďže sa vyrábajú z kvalitného plastového materiálu, nie len, že sú veľmi pevné, sú zároveň aj vysoko odolné voči mechanickému poškodeniu a zmene klimatických podmienok. K ich prednostiam patrí vysoká nosnosť, maximálna kompatibilita pre automatizované procesy a variabilita – ich uskladnenie a prevážanie robí efektívnejším ich skladacia schopnosť, stohovanie a zasúvanie. Okrem toho sú jednoduché na údržbu. Ich triedenie podľa funkčnosti je takisto nenáročné vďaka tomu, že sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, farbách a variantoch.

tvorba výrobku

Tieto úložné boxy disponujú v skutku širokospektrálnym využitím. Prirodzene sú vhodné na skladovanie menších dielov a súčiastok v priemyselnej a automobilovej výrobe, no tu ich pole využiteľnosti zďaleka nekončí. Rovnako užitočné môžu byť aj v poľnohospodárstve, v potravinárskom či nápojovom priemysle. Jedným z ich najväčších plusov je ich stopercentná recyklovateľnosť, čo uľahčuje ich dopad na životné prostredie. Skutočnosť, že tieto produkty sú na konci ich životnosti úplne recyklovateľné, vychádza z našej vízie tvoriť bezodpadové, klimaticky zodpovedné a plne obehové obaly. V spoločnosti Schoeller Allibert cítime zodpovednosť voči životnému prostrediu a v rámci možností sa snažíme maximálne prispievať k rozvoju udržateľnosti. Preto k prejavom našej angažovanosti patrí práca so systémami RTP (vratné plastové obaly).

recyklovateľnosť

Ideu udržateľnosti dostávame do praxe už pri dizajnovaní výrobkov – navrhujeme ich s cieľom optimalizovať ich životnosť a produkujeme stopercentne recyklovateľné obaly. Samozrejme, popritom preverujeme náš výrobný proces v súvislosti so znižovaním uhlíkovej stopy. Ak vyššie uvedené tvrdenia upútali vašu pozornosť a mali by ste záujem dozvedieť sa viac, kontaktujte nás.