Ako si udržať krásnu pleť

Krásna pleť je snom každého z nás. Nie je ale ľahké docieliť sviežu, zdravú a krásnu pokožku. Tá je totiž ako mapa problémov nášho tela. Ľudia sa skrášľovaniu tela venujú už celé storočia. Rôzne recepty na krásu, kúpele, hlinky či uhlíky mali zvýrazniť či podtrhnúť krásu ženy. Dnes je IN hlavne prirodzená krása – krása zdravého tela. Nie je totiž tajomstvom, že tomu, kto vie čítať správne signály z našej tvári je hneď jasné s akými vnútornými problémami sa potýkame. Najviditeľnejšie vrásky sú práve tie v okolí očí a na čele. Práve linky na čele sa tvoria pri zažívaní nadmerného stresu alebo dlhodobom pobyte v stresujúcom prostredí. Sú párovo spojené so žalúdkom.

Vitamíny dopĺňame aj pobytom na slnku, nezabudnite sa ale chrániť

Ak sa nám tieto vrásky prehlbujú môžu indikovať príliš vysoký príjem cukru a slabú hydratáciu organizmu. Toľko riešené, spomínané a nenávidené vrásky, známe ako kohútie stopy sú najčastejšie. Buď ste veselý človek plný pozitívnych pocitov a smiech si užívate celou tvárou alebo máte problémy s očami. Je dosť možné že podvedome žmúrite do obrazovky. Nezabúdajme na párové orgány tejto oblasti ako je žalúdok, pečeň či obličky. Prehlbujúce sa vrásky v tejto oblasti tváre kričia na pomoc týmto oslabeným orgánom. Tmavé kruhy a opuchnuté vačky pod očami upozorňujú na problém s obličkami. Riešenie tejto situácie je jednoduché. Sledujte pravidelnosť a dostatočnosť svojho pitného režimu a do stravy zaraďte viac zeleniny a ovocia.

Vitamín C rozžiari pleť a pomáha bojovať proti škvrnám na tvári

Štítna žľaza nám môže priniesť vrásky. Ale nie tie na tvári. Postará sa nám o linky pripomínajúce druhú bradu. Buď trpíte nadváhou alebo Vám hrozí obezita vyššieho stupňa alebo je štítna žľaza v problémoch. Nie je na škodu podporiť ju zinkovými tabletami a diétnejšou stravou. Odporúčame do diéty zapojiť aj tú, ktorá obmedzuje konzumáciu lepku. Okrem zníženia hmotnosti si napravíte aj výsledky spojené s týmto orgánom. Celkové podporenie organizmu a jeho ochrany proti škodlivým vplyvom môžeme posilniť dávkou vitamínu C. Vhodne zvoleným pitným režimom a samozrejme racionálnej strave, ktorá nám zabezpečí dostatočný prísun tak potrebných vitamínov a minerálov.