Bezpečnosť a dizajn v jednom

Sklenené zábradlia sú prvky, v ktorých sa spája estetickosť s praktickosťou a aj preto ich veľmi často môžeme vidieť v obytných aj bytových domoch, kde sa používajú ako v exteriéri, tak aj v interiéri. Sklenené zábradlie svojim spôsobom už tvorí neoddeliteľnú súčasť modernej architektúry, ktorá už dávno zanevrela na masívne drevené zábradlia a vďaka svojej dostupnosti a celému radu výhod sa tešia obľube.

sklenené zábradlie v interiéri

Každý si pod pojmom sklenené zábradlie môže predstaviť niečo iné, pretože existuje viacero druhov. Vo všeobecnosti je však najväčšou výhodou všetkých typov sklenených zábradlí, že dovoľujú voľný priechod svetlu, neblokujú ho, a teda presvetľujú priestor, čo je veľkou výhodou najmä pri použití v interiéri. Pokiaľ teda chcete, aby vám vo vnútri zdobilo priestor sklenené zábradlie, máte na výber z rôznych možností osadenia a výber je skutočne len na vás. Ak chcete naplno využiť vlastnosť skleneného zábradlia prepúšťať svetlo, ideálnou voľbou pre vás je samonosné zábradlie kotvené do hliníkového profilu, ktoré vyzerá, akoby vychádzalo priamo zo zeme. Ak chcete sklenené zábradlie využiť na schodoch, máte možnosť zábradlia kotveného na bodové úchyty, alebo sklenených stien s funkciou zábradlia. Pri všetkých druhoch zábradlí je garantovaná bezpečnosť a nemusíte sa teda báť ľahkého rozbitia.

sklenené zábradlie

Na sklenené zábradlia sa používa bezpečnostné tvrdené sklo určené na tento typ použitia a výhodou je, že si ho do veľkej miery dokážete prispôsobiť vášmu vkusu. Sklo totiž nemusí byť len číre, ale môže byť aj pieskované, alebo si naň môžete dať pomocou rôznych techník aplikovať vami zvolený vzor. Pieskované sklo je ideálne napríklad pri vonkajšom použití zábradlia na balkónoch. Tu sa väčšinou používa nerezová konštrukcia so sklenenou výplňou, no samozrejme, že sa tento typ skleneného zábradlia dá využiť aj v interiéri. V sklenenom zábradlí sa spájajú prvky bezpečnosti a dizajnu a bez pochyby skrášli a ozvláštni každý priestor.