Bezpečnosť v aute

Vo svojom aute sa musíme cítiť bezpečne. Aj vy sa vo svojom osobnom automobile tak cítite? Či máte veľakrát smrť pred očami? Na to, aby sme sa vo svojom osobnom automobile cítili príjemne, potrebujeme vedieť, že naše osobné auto je v dobrom technickom stave. Len tak môžeme ísť na cestu. Radi vozievate svoje deti do školy alebo manželku do práce práve na svojom aute? Auto musí spĺňať určité bezpečnostné požiadavky. V každom aute by mali byť airbagy a bezpečnostné pásy. Mnoho ľudí si naschvál nedáva bezpečnostný pás, nakoľko ich obťažuje pri šoférovaní.

auto

Bezpečne sa musia cítiť aj vaše deti. Na ich bezpečnosť sa používa už od narodenia autosedačka, ktorá sa nazýva vajíčko. Vo vajíčku sa prevážajú už novorodeniatka priamo z pôrodnice. Nie je to práve ideálne prepravovanie tak maličkého dieťaťa. Novorodeniatko nemá dostatočne vyvinutú chrbticu, takže si ju môže veľmi rýchlo vykriviť pri sedení vo vajíčku. Pre väčšie deti sú v ponuke rôzne typy autosedačiek. Poznáme autosedačky s isofixom alebo aj s otočným sedadlom. Isofix má za úlohu to, že je autosedačka poriadne pripevnená do sedadla. Nemôže sa stať, že by vám dieťa aj spolu s autosedačkou vyletelo preč alebo sa posunula. Isofix je veľmi bezpečný. Autosedačky s otočným sedadlom predstavujú pohodlia rodičov pri nakladaní a vykladaní dieťaťa z autosedačky. Niekedy to je dosť náročné a mnohí rodičia sa s tým potrápia. Práve otočné sedadlo im zaručí jednoduchosť a praktickosť.

autosedačka

Niektorým dospelým sa nechce dávať si cez seba bezpečnostný pás. Vedia síce, že bezpečnostný pás tam nie je len na okrasu. Mnohí si ho len zapnú poza svoj chrbát, a tým pádom nie sú vôbec chránení počas jazdy v osobnom automobile. Autosedačka je povinná do určitej výšky človeka. Myslím, že je to hranica stopäťdesiat centimetrov. Ak má vaše dieťa menej centimetrov, musí byť pripútané v autosedačke. Vyrábajú aj autosedačky pre väčšie deti. Jednu si takú pre svoje dieťa určite zakúpte a namontujte do vášho osobného automobilu.