Energetický certifikát

Najväčšími výrobcami energie na svete sú Spojené štáty americké, Čína, Japonsko, Rusko, Kanada, Nemecko, Francúzsko a India. Je známe, že elektrická energia https://smartmania.cz/zname-ceny-novych-xperii-za-kolik-poridite-modely-xa2-xa2-ultra-l5/ sa vyrába prevažne na miestach, kde je po nej dopyt. Nie v blízkosti prírodných zdrojov. Preto niet divu, že sa strediská jej výroby zhodujú s významnými centrami populácie a bohatstva. Hovoríme o lokalitách ako Severná Amerika, Európa, Čína a Japonsko. Viac ako sedemdesiat percent elektrickej energie na svete sa vyrába pre menej než jednu pätinu obyvateľstva. Elektrická energia je dostupná takmer každému Američanovi alebo Európanovi, kým v mnohých rozvojových krajinách je dopriata len pár šťastlivcom.

energetický certifikát

Obyvatelia krajín, kde je energia samozrejmosťou, si nedokážu predstaviť fungovanie bez nej. Zároveň ju však pokladajú za samozrejmosť a ani si neuvedomujú, čo všetko vlastne bez elektrickej energie nefunguje. Nabíjanie telefónu, zapnutie rádia či televízora, notebooku či obyčajné zažatie lampy zrazu nie je také samozrejmé. Na elektrické vykurovanie domácnosti taktiež môžete rýchlo zabudnúť. Povedzme si na rovinu, bez elektrickej energie sme skrátka stratení. Napriek tomu si ju však nevážime.

Energetický certifikát

Energetický certifikát je certifikát pre stavby, ktorý hodnotí, koľko tejto spomínanej tepelnej energie sa udržiava v stavbe a neuniká cez strechu, múry, okná a podobne. Podľa toho sa stanoví energetická trieda budovy, pričom energetická trieda A je najlepšia a najúspornejšia a naopak energetická trieda G je tá najhoršia. Podstatou energetického certifikátu je skontrolovať a objektívne zhodnotiť stav a spotrebu vykurovania, prípravu teplej vody, vetrania, klimatizácie a osvetlenia.

Primárna energia budovy sa zisťuje v kilowatthodinách na jeden meter štvorcový po dobu trvania jedného roka. Emisie CO2 pre danú budovu sa počítajú v kilogramoch na jeden meter štvorcový za časové obdobie trvania jedného kalendárneho roka. Energetický certifikát obsahuje aj fotografiu nehnuteľnosti, jej celkovú podlahovú plochu v metroch štvorcových, rok kolaudácie budovy a poslednú významnú obnovu. Pre viac informácií kliknite na energetický certifikát cena.