Fajčenie vám znižuje rozpočet

Fajčenie cigariet prispieva k tomu, že máte omnoho menej financií na dôležitejšie a potrebnejšie veci vo vašom živote. Aj vám sa zdá krabička cigariet príliš drahá? Stojí už aj cez päť eur, čo je rozhodne dosť veľa. Za mesiac pravidelného kupovania cigariet, vás fajčenie môže stáť aj tristo eur. Ak ste tuhým fajčiarom, tak aj rozhodne viac. To už nie je malá suma. Túto sumu by ste radšej mohli odložiť na sporiaci účet alebo do vankúša. Fajčenie je však priveľmi návykové a mnohí ľudia sa tohto zlozvyku nevedia zbaviť. Je to spôsobené dlhodobým fajčením. Niektorí ľudia si dlhé chvíle skracujú zapálením cigarety. Nie je to najlepšie riešenie, ak by ste chceli začať so šetrením vašich financií.

cigareta

Ako prestať fajčiť? Je to priveľmi ťažké a len málokto to naozaj zvládne. Ja som niekoľkokrát sa snažila prestať fajčiť, no vždy som sa k cigaretám vrátila. Sú pre mňa spôsobom, ako sa upokojím. Mám na balkóne chvíľku pre seba a je tam ticho od detí. Je to miesto pre môj pokoj. Cigarety pomáhajú uvoľňovať stres a dostávajú vás do pokoja. Môžete si tak v pokoji vydýchnuť. Mať pauzu len pre vás je niečo na nezaplatenie. Lenže, čo keď sa chystáte nejaké peniaze aj usporiť? Fajčenie a sporenie moc dokopy nejde. S niečím sa prestať musí. Cigarety sú príliš drahé, takže by som odporučila prestať práve s fajčením.

popolník

Lenže, čo ak ste už navyknutý na svoju dávku nikotínu? Existujú rôzne nikotínové náplaste, ktoré by mali pomôcť s odvyknutím od fajčenia. Tie som tiež skúšala a mala som veľmi stŕpnutú celú ruku, ktorou som potom nevedela nič robiť. Na každého človeka tieto nikotínové náplaste pôsobia inak. Ja som si ich prestala dávať a znovu som si musela vychutnať ten pokoj pri cigarete. Ak túžite mať nejaké peniaze nasporené, mali by ste aspoň obmedziť počet cigariet za deň. Hneď sa vám bude ľahšie dýchať, keď budete vedieť, že nemíňate toľko financií práve na cigarety. Zároveň sa vám tým zlepší váš zdravotný stav.