Kino alebo jarmok

Poznáme veľa rôznych kultúrnych podujatí, ktoré by sme chceli navštíviť. Aké sú to? Možno vás navnadím práve na návštevu týchto kultúrnych podujatí.

zábava pre mladých

Kino

V kine sa zvykne stretávať množstvo ľudí. Teenageri obľubujú práve toto miesto, kde môžu prísť aj so svojimi kamarátmi, či so svojimi partnermi. Vybrať pekný film, ktorý práve hrajú, nie je vôbec ťažké. Kino sa čoraz častejšie stáva obľúbenejšou formou, ktorú vyhľadáva množstvo ľudí. V kine premietajú aj detské rozprávky, filmy pre teenagerov, alebo aj filmy pre dospelých. Každý si nájde to, čo potrebuje. Hľadáte film, ktorý vám navedie romantickú chvíľu so svojim partnerom? Vyberte si romantický film vhodný presne pre vás. Deti očaria rozprávky. Samozrejme až takým, ktoré vydržia sedieť dve hodiny na jednom mieste. To sa nestáva moc často. Práve pre to sú detské rozprávky vhodné až od približne piatich rokov do dvanástich. Tí starší využívajú pozretie si nejakého dobrého filmu, ktorý je určený práve od dvanástich rokov do osemnástich. Dospelí si môžu vybrať z množstva romantických filmov, akčných film, ale aj filmov nevhodných pre mládež. Na výber je toho neúrekom. Stačí navštíviť kino, a zistíte to sami.

 

výstava

 

Jarmok

Tradičné jarmoky sú známe po celom Slovensku. Usporadúvajú sa takmer v každom okresnom meste. Boli ste už na tradičnom jarmoku? Uvidíte tam množstvo stánkarov, ktorí predávajú svoje výrobky iným ľuďom a tiež aj predajcov občerstvenia. Šíriaca sa vôňa vás nenechá dlho hladným. Aj ten, ktorý nie je hladný, pri týchto vôňach isto bude. Nájdete tu rôzne cigánske, či dokonca domáce párance. Mňam, už teraz sa mi zbiehajú slinky. Na jarmoku si aj deti nájdu to, čo je pre nich zábavné. Tým myslím rôzne kolotoče. Na kolotoče sa môžete vybrať aj vy, aj keď nie ste už dieťaťom. Jarmok vás uvíta skvelým hudobným aj tanečným programom, kde nebude chýbať tradičná ľudová hudba. Nezabudnite navštíviť nejaké vynikajúce kultúrne podujatie a nechajte sa unášať hudbou a zábavou po celý deň.