Klimatizácia ako darček k narodeninám

Klimatizácie sú dnes už bežnou súčasťou štandardného vybavenia domácností, napriek tomu nie sú nainštalované všade. Niektorí ľudia ich považujú za zbytočnosť a iní sa domnievajú, že sú natoľko hlučné, že aj tak nebude možné ich prevádzkovať bez toho, aby vás stresoval hluk. S klimatizáciou však získate potrebný komfort, ktorý ocení každý, kto ťažko znáša letné trópy, a s tým hlukom si nemusíte robiť žiadne starosti.

klimatizácia na balkone

Kompresor je umiestnený mimo budovy – keby boli klimatizácie natoľko hlučné, že by sa u nich nedalo ani spať, nikto by si ich do bytu nekupoval. Toto je prípad iba klimatizácií prenosných, ktoré máte umiestnené v byte, a kde je hlučnosť taká značná, že ide naozaj len o provizórne riešenie. Pri splitových klimatizáciách je kompresorová jednotka umiestnená mimo interiéru, napríklad v panelových domoch na vonkajšom plášti budovy, a pri rodinných domoch napríklad za domom na terase, a vo vnútri bytu sa nachádza iba výstup pre vyfukovanie vzduchu, a ten je takmer bezhlučný. Hlukom sa teda v prípade montáže klimatizácie v Trnave rozhodne trápiť nemusíte.

klimatizácia pred domom

Tepelný komfort a stres – viete, že príliš vysoké teploty ovzdušia spôsobujú stres a že organizmus vyčerpávajú o zásoby minerálov a stopových prvkov? Ľudia, ktorí trpia deficitom magnézia, a tých je v dnešnej dobe viac ako tretina západnej populácie, môžu v dôsledku vysokých teplôt aj kolabovať, trpieť silnými depresiami a prejavmi tetanického syndrómu? Tetanický syndróm nie je tetanus, iba sa podobne prejavuje, a je to veľmi nepríjemná záležitosť. Nedostatok horčíka spôsobuje sťažené dýchanie, čiastočnú obrnu dýchacích svalov a budete mať pocit, že sa dusíte, a k tomu sa môžu pridružiť kŕče hladkého svalstva vnútorných orgánov a nebudete schopní tráviť potravu, normálne spať a fungovať v každodennom živote. Horčík je zodpovedný za viac ako tri stovky biochemických procesov v tele a bez horčíka je život skutočne horký.