Máme radosť z plastových okien

Plastové okná v Novom Meste nad Váhom nie sú žiadnou novinkou, uvidíte ich už v mnohých bytových či rodinných domoch, ale stále sa tu môžu objaviť miesta, kde sa s týmito výrobkami doteraz nepočítalo. Napríklad tam, kde dedíte po starých rodičoch dom či byt v pôvodnom stave, a kde starí ľudia žili dlhé roky s pôvodným nábytkom aj bytovým vybavením.

plastové okná

Mladí ľudia, ktorí zdedia do užívania bytový priestor v pôvodnom stave, sa môžu unáhliť a začať ihneď miestnosti maľovať a odstraňovať starý náter, ale potom zistia, že by sa mohla zbúrať tamtá priečka, a že by sa tu hodila priečka na inom mieste, že by sa kuchyňa mohla prepojiť s obývačkou, že by sa vyplatilo najprv rekonštruovať kúpeľňu, skrátka po vymaľovaní interiéru a nasťahovaní sa začne so stavebnou prácou nanovo.

bytový dom

Buďte prezieraví a s maľovaním radšej počkajte a naopak začnite s výmenou okien za nové, plastové. Získate tým potrebný čas na rozmyslenie nad ďalšími časťami rekonštrukcie objektu a po výmene okien tiež lepšie zistíte, ako upraviť obytný priestor, pretože nové okná mu vtlačia o niečo odlišnejší vzhľad. Môžete dokonca využiť možnosť osadzovať miestnosti farebnými oknami, čo ešte viac zvýši atraktivitu daného miesta, väčšinou je síce zvykom prepožičať oknám bielu farbu, ale napríklad v kuchyni alebo v spálni, kde bude len krátka záclona, alebo vôbec žiadna, a bude tu iba tieniaca technika (rolety, žalúzie) bude farebné okno krásnym bytovým doplnkom samo o sebe.

S plastovými oknami získate nielen na zaujímavom vzhľade, ale aj na praktickosti. Predovšetkým lepšie izolujú hluk z vonkajšieho prostredia a taktiež znižujú únik tepla z vykurovaných priestorov. V lete naopak bráni prehrievaniu bytu, čo sa často stáva hlavne pri starých drevených oknách bez vákuových skiel. S plastovými oknami sa tiež lepšie zaobchádza, dobre tesnia a sú vyrobené podľa najmodernejších technických štandardov.