Proces krtkovania

Upchatá kanalizácie patrí k nepríjemným poruchám, s ktorými sa môžete stretnúť v bežných prevádzkach. Nezáleží pritom či ide o súkromnú alebo verejnú prevádzku. Kanalizácia je vlastne technicky systém, ktorého úlohou je odvádzať odpadovú (špinavú) vodu. Kanalizáciu musí vlastniť každú fungujúca domácnosť, firma, budova či iná prevádzka. Spomínaná odpadová voda, ktorú vedie kanalizácia pochádza z niekoľkých zariadený, ktoré sa nachádzajú v danej prevádzke. Jednať sa môže napríklad o sanitárne zariadenia. Tie sa nachádzajú vo WC a kúpeľných priestorov. Sú určená na hygienické účely.

Krtkovanie

Určite aj vy vlastníte záchod, umývadlo, vaňu či sprchovací kút. Ak ste majiteľom nejakej väčšej firmy či prevádzky môže sa tam nachádzať napríklad pisoár či bidet. Či sa kanalizácie nachádza v domácnosti alebo vo verejných priestoroch ide o veľmi dôležitú súčasť nášho života no ale čo ak sa takáto kanalizácie upchá? Kanalizácia sa zvykne upchávať ako následok toho, že sa v nej hromadia rôzne nečistoty bordel či odpad. Tie spôsobujú to, že kanalizácia je nepriechodná a odpadová vode nemôže nikam odtekať a to kvôli spomínanému upchatiu. Tato porucha sa da ale pomerne jednoducho a efektívne odstrániť.

krtkovanie

Odporúčaná a otvorená metóda je proces čistenia kanalizácie, ktorý sa nazýva krtkovanie. Krtkovanie musí byť vykonané profesionálnym prístupom, ktorý väčšina firiem ponuka. Ak je krtkovanie správne samotný proces by mal prebiehať efektívne a účinne. Odborný postup, ktorý musí byť použitý je preto viac ako samozrejmosťou. Pri tejto práci sa navyše používajú aj odborne pomôcky či náradie. Dôležitou pomôckou pri tejto odbornej činnosti je elektromagnetická špirála. Tá je veľmi flexibilná a ohybná. Prerazí všetky usadeniny a nečistoty, ktoré spôsobujú poruchový stav v kanalizácii. Táto pomôcka sa dokáže dostať aj na menej dostupné miesta.