Snívanie o dovolenke

Ako sa spieva v jedenej pesničke dva roky prázdnin ja sa snáď zbláznim ale bolo by to super škoda že nemôže byť tak dlho doma. Je aj kniha od Július Verne. Neviem ako vy ja milujem literatúru všetkého druhu .Jeden čas som čítala aj Verneovky. Keby to tak bolo no príliš dlho by to bolo nič by sa deti nenaučili nikto by nič nerobil každý by mal leháro dovolenku tzv. oddych. Inač nebolo by od veci pracovať štyri dni v týždni ostatné voľno. Deti by mali chodiť do školy nie desať mesiacov ale osem maximálne deväť a od júna do augusta by mali mať prázdniny jedine medzitým nejaké povinne krúžky ktoré by boli sprístupnené aj cez prázdniny.

more snov

Deti by mali mať nie len počas školského roku určité aktivity ale aj cez prázdniny nie len nudiť sa a nazerať hlúpo cudzím ľudom do okien alebo sa len bezhlavo sa akože zabávať mobilným telefónom a pod. V dnešnej takzvanej uponáhľanej dobe vytvorenej umelo technikou. Dnešní ľudia sú už ako roboty. My sami sme si urobili takú neskutočne rýchlu dobu. Viem že všetko sa vyvíja či už technológia a pod. Bože keby že mám zázračný Arabelin prsteň tak všetko by som vrátila do starých koľají len sa to nedá realizovať nakoľko nemám takú moc je to len rozprávka. Keď si tak všímam ľudí všetci sa len ponáhľajú ako keby sme nevedeli kedy kam.

s batohom cez hory aj les

Osobne mne sa páči práca homeoffice a flexibilná pracovná doba síce niektoré  prace z domu sú slabo platené ale človek môže viac robiť takých prác. Nedbala by som keby to bolo inak ohodnotené. Možno čo tu spomínam bude raz realita ale možno len pekný sen. Zatiaľ môžeme spomínať na krásne strávene chvíle ktoré sme doposiaľ zažili, videli. Pred pár dňami sme mali chladné počasie cez dva týždne upršané ako keby sa milované slniečko hnevalo na nás. Pri no konečne zas sme sa dočkali vytúžených teplých dni ktoré môžeme stráviť či na grilovačke, káve ale aj na letnom festivale leto je fantastické ročné obdobie. Ja milujem všetky ročné obdobia sú niečím výnimočné dodajú svoje čaro.