Spí sa vám vo vašej posteli dobre?

Niektorí z nás si, bohužiaľ spánok až tak neužívajú. Ak je váš matrac vyležaný, opotrebovaný a vy spíte ako na vojne, nemôžete si užívať ako spánok, tak ranné vstávanie. Možno si hovoríte, že to neznášajú všetci, to ale nie je úplná pravda. Ak sa totiž vyspíte do ružova, aj rána môžu byť omnoho krajšie a príjemnejšie.
Vyberte si kvalitný matrac
Kvalitný matrac je široký pojem. Aj levné matrace môžu byť kvalitné a naopak tie drahé, úplne na nič. Neorientujte sa preto len podľa ceny, ale hlavne použitých materiálov, certifikátu a doby záruky.

Pamätajte, že každý kvalitný matrac, by mal mať aj príslušný certifikát. Ten vám zaručuje, že nekupujte brak, na ktorom sa už po roku či dvoch nebude dať normálne spať.

Žena v čiernom župane ležiaca na posteli.jpg

Matrac z času na čas prevetrajte a prevráťte
Niektoré matrace by sa nemali v žiadnom prípade prevracať na opačnú stranu. Ide napríklad o tie z pamäťovej peny. Pena sa totiž prispôsobí tvaru vášho tela, a preto by bola hlúposť, spať na „nevyformovanej“ strane. Niektoré kúsky by ste však mali práve naopak prevracať pravidelne. Hovoríme napríklad o klasickej polyuretánovej pene alebo pružinových matracoch.

Nezabúdajte ani na pravidelnú hygienu, v prípade matracov to nie ej až tak jednoduché, to musíme uznať. Nikdy nepoužívajte na ich čistenie vodu. môžete použiť jedlú sódu alebo špeciálne prípravky na čistenie matracov, ktoré sa používajú zasucha. Taktiež nezabudnite matrac čas od času prevetrať na čerstvom vzduchu.

Žena prikrytá paplónom sediaca na posteli.jpg

Jedného dňa sa s ním musíte rozlúčiť
Či už ste si kúpili kvalitný alebo menej kvalitný matrac, jedného dňa jeho životná púť skončí. Pamätajte, že na ňom spíte každý deň, respektíve noc. Preto je úplne prirodzené, že materiál po chvíľke prestane spĺňať svoje funkcie. V tejto chvíli zbytočne nepremýšľajte, zabudnite na nostalgiu za vašom starým – nočným kamarátom a zaobstarajte si nový kúsok.