Vlastnite obchodnú spoločnosť takmer ihneď!

V podnikateľskom svete sa občas vyskytnú zaujímavé príležitosti, ktorých je ale vhodné chytiť sa čo najskôr, respektíve zbytočne nečakať a nestrácať čas. V opačnom prípade by sme takúto príležitosť mohli premeškať. V mnohých prípadoch má zas človek svoju predstavu o podnikaní, ale túto ideu nakoniec nezrealizuje a jedným z dôvodov je fakt, že na to nemá čas. Navyše ho odradia zdĺhavé byrokratické postupy, ktoré sa s tým viažu. To nejedného záujemcu o podnikanie žiaľ odradí. Alebo môže byť, že máte živnosť, no pre vaše budúce obchodné plány by sa vám viac zišla spoločnosť s ručením obmedzeným. V každom z týchto spomenutých prípadoch existuje spoločné riešenie. Niet divu, že stále viac podnikateľov má záujem o spolocnosti na predaj, konkrétne o takzvané ready made s.r.o.

Hodiny, peniaze

Ready made s.ro. je vlastne už predzaložená obchodná spoločnosť. Niekto ju už založil respektíve zapísal do Obchodného registra (OR SR), živnostenského registra a takisto ju zaevidoval na daňovom úrade ako platcu DPH. V stručnosti povedané, firma je pripravená na začiatok podnikania, stačí len prepísať jej obchodný podiel na kupujúceho, čiže na záujemcu. Pri tomto kroku sa dá pozmeniť napríklad meno a sídlo spoločnosti či pridať niekoľko ďalších predmetov podnikania. Je to vlastne „hotová“ eseročka, ktorá čaká na svojich záujemcov. Dôvodom jej vzniku je jej následná ponuka a predaj možným záujemcov. A o ready made s.r.o. v súčasnosti záujem skutočne rastie.

Žena podnikateľka

Najväčšou výhodou takýchto hotových spoločností je hlavne rýchlosť, akou sa dajú získať a krátky čas, za ktorý sa s takouto eseročkou dá začať podnikať. Potom je to aj celkovo jednoduchší proces oproti tomu, keby ste zakladali vlastnú spoločnosť od úplných základov. Takto ušetríte veľa cenného času, ktorý môžete radšej využiť na realizovanie svojich podnikateľských plánov. Po prevode obchodného podielu spoločnosti na kupujúceho sa tento stáva jej konateľom a môže s ňou začať vykonávať plánovanú podnikateľskú činnosť.